MITTETULUNDUSÜHING

 

 

 

 

 

 

  

 

line decor

 

 

 


       
   
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
 
ÜRITUSED

 

 MTÜ Viimsi Invaühing saab viie aastaseks.

 

19.05.2009

 

Ootame kõiki oma ühingu liikmeid, nende peresid ja sõpru, samuti kõiki meie sponsoreid, abistajaid ja toetajaid 6. juunil Viimsi Vabaõhumuuseumisse kella 12.00-15.00, et ühiselt pidada meie 5. sünnipäeva ja koos nautida toredat päeva.
Ootamas on palju üllatusi. Meiega on lubanud koos sünnipäeva pidada Lea Liitmaa ja Angela Aak, fotostuudio “Must Kõu”, Stiili-ja Meigikool (Maria Rõuk –näomaalingud), Viimsi Huvikeskuse tantsuklubi “Viira”- juhendaja Jekaterina Pedanik, Ricco Forte OÜ, Andrese Tall- poni Dana, tantsustuudio D-_Lux - Jene Walker, käsitöötelk- Kristiina Puudersell, lava- MB Show Services OÜ hr. Margus Bachmann, Ita-Riina Pedanik, Maido Saar.


MTÜ Viimsi Invaühing loodi 26.mail.2004. aastal eesmärgiga toetada Viimsi vallas elavaid puuetega lapsi ja noorukeid, ühendada nende vanemaid ja pakkuda üritusi ning psühholoogilist tuge kõigile ühinguga liituda soovinud puuetega lastele ja nende esindajatele. MTÜ tegevust korraldavad viis lapsevanemat, kes moodustavad invaühingu juhatuse. Kui alguses oli üsna raske otsustada, kuidas ühingu tegevust organiseerida, millised üritusi korraldada, kuidas peresid ühte liita, siis viie aasta jooksul oleme leidnud oma tee ja tekkinud on palju traditsioone. Kokku saadakse

umbes kord kuus. Toimuvad meisterdamised Viimsi Kooli tööõpetuse klassis, ühised kokkamised, kus vahetatakse ja katsetatakse huvitavaid retsepte.

Üheskoos on peetud lauamängudepäevi, osaletud spordipäevadel, kuulatud psühholoogide loenguid, peetud isadepäeva ja  emadepäeva ning tähistatud jõule. Kaks korda nädalas kohtutakse Viimsi Vallavalitsuse toel Viimsi SPA ujulas

Suurimad üritused on aga perelaagrid. Sel suvel toimub meil  juba kuues perelaager.

Suvises laagris saavad lapsed tegelda spordi, meisterdamise, mängimise ja palju muu huvitavaga. Vanematega tegelevad tavaliselt samal ajal psühholoogid, masöör või suhtlevad vanemad vabalt omavahel. Suvistest laagritest  kasvas välja ka talvise laagri mõte ja seetõttu on juba kolmel talvel korraldatud ka talviseid perelaagreid.

Veel üheks toredaks traditsiooniks on kujunenud ühine suvega hüvastijätmine Vembu-Tembumaal, kus lapsed saavad koos peredeja sõpradega päev otsa lustida lõbusatel atraktsioonidel ning  pidada ühist piknikku. Vembu-Tembumaal on eriti tore, sest see pakub võimalusi kõigile lastele-olenemata puudest ja selle raskusest, sest meie ühingusse kuuluvad väga erinevad lapsed, kes omavahel väga hästi läbisaavad ja koos olla tahavad.

Viie aasta jooksul oleme korraldanud ka mitmeid heategevusüritusi. Oleme korraldanud kontserdi “Lootus ja armastus” ning koostöös Viimsi Kooli ja Viimsi Lions Clubiga kaks heategevuslikku jõuluballi. Saadud rahade eest oli invaühingu lastel võimalik käia kahel suvel Krimmis delfiiniteraapis, mille tulemused olid paljude laste jaoks üllatuslikud. Samuti aitavad kogutud rahad võimaldada meil korraldada perelaagreid ja teisi invaühingu üritusi.

Üheks suurimaks probleemiks meie laste vanematel on koolivaheajad, sest paljusid

lapsi ei ole võimalik üksi koju jätta. Ka selle mure lahendamisel on invaühing püüdnud appi tulla ja korraldanud Viimsi Valla Sotsiaalameti toetusel juba kaks koolivaheaja laagrit Viimsi Päevakeskuses ja tulemas on kolmas (juunikuus) laager.

Suurim rõõm on aga see, et viie aasta jooksul oleme leidnud väga palju sõpru ja toetajaid. Enamik asutusi ja ettevõtteid, kelle poole oleme pöördunud abipalvega, on meid aidanud, samuti on meile appi tulnud paljud esinejad, kelle abil on korraldatud kontsert ja ballid, tänamata ei saa ka jätta paljusid eraisikuid, kes on meid toetanud nii materiaalselt kui ka isikliku abiga. Oleme väga tänulikud kõigile meie toetajatele ja õnnelikud, et aitamine pole Eestimaalt kadunud, vaid vastupidi-abistajaid on väga palju. Suur tänu teile kõigile.

Ball ja laat kogusid Viimsi invaühingule üle 160 000 krooni.

 

07.12.2008

 

6. detsembril Viimsi koolis toimunud suurejooneline ball läks täismajale – kõik piletid olid välja müüdud ning küla­lisi majas üle viiesaja. Tiheda programmiga pidu kestis hi­liste öötundideni ning kogus üle 160 000 krooni. Raha ka­sutab MTÜ Viimsi Invaühing erivajadustega lastele mit­mete tegevuste korraldami­seks.

 

Balliprogramm oli kirju

Ball algas ülevaatega 2008. aas­tal toimunud Viimsi invaühingu toimetustest ja üritustest ning lühikese tagasivaatega eelmise aasta ballile.

Esinesid Ita-Riina Pedaniku laululapsed koos Viim­si invaühingu laste ning Viimsi kooli õpilastega. Ballil astusid üles ka professionaalsed artistid Eda-Ines Etti, Janika Sillamaa ja Mihkel Ratt ning peaesinejaks le­gendaarne ansambel Rock Hotel. Avavalsile kutsus ja peo muu­sikalise poole avas Viimsi muusi­kakooli džässbänd Ott Kase juhti­misel, solistideks Margus Toomla ja Mirjam Pihlak. Balli avamisele andsid oma panuse solistidena Viimsi kooli abituriendid Heleen ja Liisa.

Balli meeleoluka muusi­kalise lõpetamise eest hoolitses Andrus Kalvet. Õhtujuhtideks Cathy Tullkvist ja Hannes Võrno, programmijuht Külli Talmar.

Õhtu üllatused

Veidi enne südaööd astu­sid rahva ette karismaatilised tüdrukud uhiuuest bändist Violina, kes tegid hingemat­va etteaste, musitseerides elektriviiulitel. Muusikat il­mestasid tulekeerutajad ning kõiki külalisi rabas ilutu­lestik, mida sai nautida otse Viimsi kooli aatriumist. Balli suurimaks üllatajaks olid aga Viimsi kooli õpetajad Kät­lin Puhmaste, Maido Saar, Mari-Liis Rahumets, Eha Rünne, Andrus Kalvet ja Katrin Markii Viimsi vallavalit­susest, kes kehastusid ümber populaarse saate „Laulud tähtedega” staarideks. Suur tänu ka õpetajate rahvatant­sutrupi tantsijatele Reet ja Meelis Lepale ning Hille ja Margus Eekile. Üllatuse kul­minatsiooniks oli hetk, mil lavale astusid päris laulutä­hed Kadi Toom ja Toomas Tõniste.

Suured tänud kõikidele abilistele ja sponsoritele

Ball poleks teoks saanud, kui ei oleks olnud suurt hul­ka vabatahtlikke, kes ürituse korralduse ja ettevalmistuse enda õlule võtsid, ning samuti lahkeid firmasid, kes aitasid. Suured tänud kõigile esineja­tele, korraldajatele ja abiliste­le, kunstnikele, kes oksjonile oma töid annetasid, ning küla­listele, kes pidasid vajalikuks kutse lunastada ning selle­ga oma panus heategevusse anda.

Suured tänud ka Viimsi kooli algkoolile eesotsas õpe­taja Vivika Kupperiga, kes tulid ideele korraldada koolis heategevuslik jõululaat, mille tulud läksid samuti Viimsi in­vaühingule.

Balli toimumisele aitasid kaasa: Viimsi vallavalitsus, Viimsi Lions Club, Viimsi kool, Viimsi lihatööstus, Viim­si Market (Toom Kauplused), Pepe Kala, AS Paljassaare Ka­latööstus, Paat ja Riinu Rät­sep, Pagaripoisid, Ruf Eesti AS, Aleksandr Skripnikov, Nora Raba, Tallink ja kapten Roland Lemendik, AS Eesti Eine, Saku Õlletehas, Taivo Piller ja AS Shishi, Jaan Kol­berg, Uniprint AS, LTT, Han­nes Võrno, Cathy Tullkvist, Ita-Riina Pedanik ja tema laululapsed, Aapo Pukk, Altia Eesti, Viimsi noortevolikogu, Farwell, OÜ Redirect ja Siim Vaikna, Spratfil, VICI, MTÜ Viimsi Perekodu, Marika Steinberg, Hanna Ennomäe, Alari Kivisaar, Mart Sander, Ly Bremraud, Krugeri Veini­pood, Eda Ines Etti bändiga, Janika Sillamaa, Mihkel Ratt, Tallinna balletikooli noored baleriinid, Kristina Tennoke­se ja Lauri Pedaja, tüdruku­tebänd Violina, perekond Eek, Reet Polli, perekond Viik, Mait Maarend, Illimar Toom ja Udo Viilukas. Kohtumiseni 2009. aasta jõulukuul!

 

Koolivaheaja laager

03.11.2008

Sügisesel koolivaheajal toimus Viimsi Päevakeskuses koolivaheaja laager, see ei olnud  tavaline laager, vaid esimene katsetus pakkuda ka erivajadusega lastele tegevust koolivaheajaks. Mis seal salata,  emme-issi  töö ei võimalda ju  koolivaheaegu pidada aga  vaatamata laste vanusele neid päris omapäi koju jätta ei saa. 

Esmaspäeva hommikul  olid ärevuses  nii lapsed kui hoidjad. Hommikuringis saime üksteisega tuttavaks: laagrilised  Kätlin, Kevin-Martin, Rasmus, Rivo ja Helger, hoidjad  Maimu ja Kaja, kes olid äsja lõpetanud erivajadustega laste hoidjate koolituse ja vastava kutsetunnistusegi saanud.

Päevad olid tihedad, tegevusi palju: kokkasime - tegime küpsisetorti, õunakooki ja maitsvaid kohupiima saiakesi. Iga päevased pingpongi  võistlused, päevakeskuse saalis ja tasavägised  lauamängu turniirid.

Käik  Viimsi Kooli gümnastikasaali kujunes laagri tippsündmuseks, mis seal kõik oli: batuudid, redelid, matid....küll oli seal tore hullata,  eriti meeldis lastele suur batuut.

Kolmapäeval peale lõunat suundusime Viimsi Noortekeskusesse, kus noorukese õpetaja juhendamisel valmisid Fimo voolimismassist  väikesed kujukesed.  Eriti toredad olid Helgeri ja Rivo  „imeloomakesed“.  Meie  külastus oli ka esimeseks arglikuks sammuks, et anda teada oma olemasolust  noortekeskuses käivatele noortele.

Vaatamata ilmale olime palju õues, jalutasime mere ääres, mängisime jalgpalli, veetsime aega  mänguväljakutel, kus proovisime järele kõikvõimalikud ronimispuud ja kiiged. Kui ära väsisime puhkasime jalgu kohvikus. 

Külastasime ka Energiakeskust, põnevust jagus sel päris mitmeks tunniks. Esmalt tutvusime teaduslaboris  vedelike saladustega, katsete käigus näidati meie erinevate vedelike omadusi, samuti näidati katseid õhu uskumatust jõust.  Näitusel uudistasime, milline võiks välja näha tuleviku linn. Poisid väntasid usinalt pedaale, et surfata internetis ja panid tööle tuulegeneraatori, mis on  üks võimalusi  keskkonnasõbralikult elektrit toota.  Kätlinile meeldis eriti  istuda kolme põrsakese majas  ja tunda, kuidas kuri hunt-ventilaator-puhur  maja ümber lükata proovib. Samuti oli põnev tutvuda  aastakümnete ja  -sadade taguse telegraafiga. Välja oli pandud aparaat, mille kaudu edastati  morset ja samuti vanaaegseid telefoniaparaate. 

Nii see nädal möödus. Ilmad olid küll sompus ja vihmased, kuid ometi tundusid need koolivaheaja laagripäevad nii päikesepaistelised ja toredad.
Lõpetuseks oli pidulik koosviibimine, kus kõik lapsed said diplomid ja auhinnad.
Toreda laagri õnnestumise eest täname Viimsi Valda, Viimsi Päevakeskust, Viimsi Kooli  ja Pansionaati Rannapere.
Hinge jäi lootus ehk on ka kevadisel koolivaheajal võimalik sama tore laager korraldada. Eks ole ju nii, et kui soov on suur ja ilus, läheb see alati täide.

 

 

Mõtetega suves.

 

02.10.2008

 

Taas on saabunud sügis, õhtud on läinud jahedaks ja pimedaks. Mõnus on istuda kolde ees ja meenutada suviseid sooje päevi. Kui suvel soovivad inimesed võimalikult palju aega väljas viibida, siis sügisel sätitakse tegemised pigem mõnusasse, sooja ja turvalisse keskkonda. Nii on ka meie ühingurahval aeg tubaste toimetusega algust teha. Selleks koguneme 7.oktoobril Vanurite Päevakeskuse saali esimesele sügisesele kokkusaamisele. Meenutame suve ning teeme plaane sügiseks. Ilmataat ei õnnistanud sel aastal Eestimaad just kuigi ilusa suvega. Kes vähegi võimalust leidis, sõitis vähemalt paariks nädalaks soojale maale energiat koguma. Tänu sponsorite abiga õnnestus see paljudel meiegi hulgast. Vahet ainult nii palju, et erinevalt kauba-, kultuuri- ja puhkusereisidest olid meie reisid tervise ja emotsionaalse tasakaalu otsimiseks-leidmiseks suunatud. Aga pole mõtet lugu liiga salapäraseks ka muuta. Eks Viimsis on vist küll kõik inimesed delfiiniteraapia projektist kuulnud, küllap ka paljud ise puuetega laste heaks raha annetanud. Kahtlemata on nüüd inimestel huvi kuulda, kuidas meil delfiinide juures läks. Gruppe käis Ukrainas selle suve jooksul kolm - nii juunis, juulis, kui ka augustis. Kõik algas lennukireisist Simferoopolisse. Seal oli eestlasi ees ootamas sanatooriumi poolt organiseeritud buss ning edasi sõideti tunnikene Jevpatooria suunas. Elu Prometei sanatooriumis sarnanes laias laastus nõukogudeaegsete sanatooriumidega. Suuresti erinevad olid aga hommikupoolikud. Igal hommikul peale rikkaliku eine lõppu ootas eesti gruppi tuttav buss ning abivalmis lõunamaise temperamendiga onu Kolja. Ees seisis 40-minutiline sõit delfiinide juurde Donuzlavi. Delfiinidega töötasid Rahvusvahelise Delfiiniteraapia Instituudi teadurid, arstid ja delfiinitreenerid. Iga raviseansi käigus tegeles lapsega lisaks lapsevanemale veel arst, delfiinitreener ja loomulikult delfiin. Seanss algas tutvumise ja tervitamisega. Järgnesid mäng ja õrnutsemine delfiiniga. Mänguks oli rõnga ja palli viskamine delfiinile. Suur 200-kilone loom mängis lastega nagu armas kutsikas, hüppas palli ning rõnga järele ning pritsis mänguasju tagasi tuues märjaks nii lapse kui arsti. Hellitusteks olid silitused ning veega kastmine. Silitamisele vastab see suur loom nagu pisike kassipoeg, nurrub ja keerab kõhu ülespidi, naudib ning kiirgab tänulikkust. Lisaks võlusid delfiinid pealtvaatajaid sabalehvitamise, pritsimise, tantsimise ja laulmisega. Kõige suurema emotsionaalse kaaluga olid kallistamine, musitamine ja delfiiniga sõitmine. Teraapia käigus aktiviseeris delfiin oma väikeste patsientide ajutegevust. Selleks pidi laps olema kas koos delfiiniga vees või siis basseini äärel kõhuli. Delfiin asetas oma nokise („nina“) lapse pealaele ning sellele järgnes tardumine hardasse teineteisetunnetamisse. Iga laps sai Krimmist kaasa ka „oma“ delfiini poolt spetsiaalselt talle joonistatud pildi. Suhtlemine delfiiniga oli sõnuseletamatult emotsionaalne ning täiesti võimatu on sõnades kirjeldada delfiini pilku oma hoolealusega mängides. Nagu rääkis delfiiniteraapia korüfee doktor Lõssenko, suhtuvad delfiinid inimestesse just nagu pisut teistsugustesse delfiinidesse, lastesse aga täpselt nagu enda poegadesse – seega - neid tuleb abistada, õpetada, julgustada. Kui inimesed elaksid vees, oleks paremat lapsehoidjat kui delfiin raske ette kujutada. Sellise energeetilise sideme tulemusena surub 10–aastane Ott tuulises Eestimaa sügises oma lemmikkoera koonu endale vastu lagipead ning unistab sõnatult kaugel elavast sõbrast - delfiin Dartist. Nii lapsed kui nende vanemad unistavad võimalusest veel kunagi Krimmi tagasi minna. Siinkohal pean ära märkima, et Viimsi lapsed on läinud südamesse ka Ukraina arstidele, nimelt mäletasid nad nimepidi kõiki neid lapsi, kes ka eelmisel suvel teraapias käisid. Tore on tänapäeva kiires elutempos sellist soojust ning südamlikkust kogeda.

Sellised emotsioonid tulid siis meiega kaasa Krimmist, kuid suvi oli ju ometi pikem, kui need kolm korda kaks nädalat ning invaühingu rahvas ei suuda kohe kuidagi üksteisest lahus elada. Kolme suvekuu jooksul kohtutigi kolmel korral ka Eestimaa pinnal. 1.juunil peeti ühingu sünnipäeva Rohuneemes, 14.-17.juulini toimus järjekordne suvelaager ning 30.augustil külastati Vembu-Tembumaad.

Suvelaager peeti sel aastal Käsmus. Ehkki ilmad olid juuli keskpaigas pigem sügisesed, ei kurtnud Käsmus keegi igavuse üle. Tegevust jätkus nii lastele  kui vanematele; nii tuppa  kui õue. Sel ajal kui lapsevanemad psühholoogide Marje ning Käty juures enesest varjatud ressursse otsisid, toimetasid lapsed pedagoogide Jana, Maire, Kristi ja Triinu hoole all. Tehti sporti, mängiti lauamänge ning tegeleti kunstiga. Nii suured kui väikesed valmistasid ennastunustavalt unenäopüüdjaid ja ajalehest skulptuure. Lapsevanematele pakkus mõnusat lõõgastumise võimalust massöör Kai ning külas käis ka Avoni konsultant Ene, kelle käe all õrnema poole esindajad tantsuõhtuks kauni jumestuse said. Tantsu vihuti loomulikult tantsujuht Maido innustamise saatel. Nii nagu eelmiselgi suvel, oli seegi kord aktiivselt ametis ka üks lapsevanem meie endi ridadest. Poiste käsitööõpetaja Sulevi juures said puutööd teha nii poisid  kui tüdrukud, nii isad  kui emad. Seekordse laagri tõmbenumbrina valmisid vahvad bumerangid ja viled. Ühise suure perena elasid koos 13 ühingu liiget peredega.

Kuid mitte ainult rõõmu ei toonud meile kaasa möödunud suvi. Keset kõige ilusamat ja teguderohkemat aega, tabas meid lohutamatult kurb teade sellest, et  Stiiv Gregor on jäädavalt lahkunud meie ridadest. Esimest korda invaühingu mitte küll väga pika ajaloo jooksul pidime sellise trööstitu uudisega kokku puutuma, et lahkunud on üks meie seast. Tõsiasi, et Stiiv ei tule enam kunagi suvelaagrisse, ei meisterda koos meiega, ei maali ühtegi pilti, ei üllata meid oma originaalsete mõtete ja varaküpse jutuga, ei mahu praegugi veel mõistusesse. Eriti rängalt mõjus teade Stiivi surmast lastele. Imetlusväärselt täiskasvanulikult käitusid õigeusukirikusse Stiiviga hüvasti jätma tulnud tavaliselt nii püsimatud ja hüperaktiivsed mehehakatised. Neil hetkedel kogesin selgelt, kui uhked me oma eriliste laste üle olla võime. Mures tunneme oma tugevust. Hea on teada, et mis ka ei juhtuks, oleme üksteise jaoks olemas nii mures kui rõõmus. Elu läheb edasi, üritused jätkuvad kuid me ei unusta kunagi Stiiv Gregorit ning püüame igati olla toeks Stiivi vanematele Janale ja Aleksandrile.

Suve lõpetavaks ürituseks on juba aastaid kujunenud väljasõit Vembu-Tembumaale. Laupäev, 30.august rõõmustas Kurtnale saabujaid ettearvamatult kuiva ja päikeselise ilmaga. Äsja Krimmist saabunud teraapiagrupi liikmetele oli temperatuuride vahe küll kontrastselt suur, kuid peab tunnistama, et külm õhk teeb reipaks ja meeled erguks. Täiel hool asuti atraktsioone vallutama. Olen varemgi rääkinud põhjustest, mis Vembu-Tembumaa külastuse meie jaoks nii oluliseks sündmuseks muudab. Nimelt on see avar ja võimalusterohke lõbustusasutus võimeline pakkuma emotsionaalset tegevust nii normlastele kui ka füüsilise või vaimse erivajadusega lapsele. Keegi ei pööra „Vembukal“ liialdatud tähelepanu batuudil hüppavale õnnelikule 16-aastasele mähkmetes pisipoisile, ega kummaliste häälitsuste saatel vettpritsivale tüdrukutirtsule. Vembu-Tembumaal on kõigil lubatud pisut lapsikult käituda. Ka lapsevanemad ei jäta seda juhust kasutamata ning lasevad rahumeeli oma lapsemeelsusel esile kerkida. Tahaks siinkohal tänada kõiki eestimaalasi mõistva suhtumise eest meie erilistesse lastesse! Viibides oma lastega suvel Ukrainas saime nii mõnigi kord tunda meil juba ununema hakkavat nõukogudeaegset taunivat suhtumist erivajadusega inimestesse.

Täname veelkord kõiki sõbralikke ja toetavaid Viimsi valla elanikke! Aitäh ka teile Lions Club Viimsi, Viimsi Vallavalitsus ja sotsiaalamet.

Selleks, et me ka edasi saaks koos käia ja toredaid üritusi läbi viia, korraldame koos Viimsi Kooli ja Viimsi Lions Clubiga laupäeval, 6.detsembril Viimsi Koolis Heategevusliku jõuluballi. Samuti ootame oma ridadesse uusi peresid, kus kasvab erivajadusega laps. Kontakti meie invaühinguga saab  aadressil inva@viimsivald.ee .

 

 

 

Invaühing  sai 4-aastaseks.

02.06.2008

 

Imesoojal pühapäeval, lastekaitsepäeval, 1. juunil toimus kõikjal Eestimaa pinnal eripalgelisi üritusi lastele ja lastega peredele. Sel ajal kui lauluväljakule, loomaaeda ja velotrekile kogunesid suured lärmakad rahvamassid, seadsid Viimsi Invaühingu lapsed koos õdede-vendade ja emade-isadega suuna vaikse ning külalislahke koduõue poole Rohuneemes.

Perekond Ennomäe avaral õuel peeti maha sportlik, südamlik ja lustakas sünnipäevapidu.

Käidi imetlemas ka ainulaadset Rohuneeme kabelit. Kabeliskäigule lisas väärtust asjaolu, et kabelit tutvustas mees kelle viimaste aastate südameasjaks on olnud kabeli taastamine. Sulev Ennomäe on remontinud kabeli ning valmistanud oma kätega kabelisisustuse, võttes eeskuju Soome kirikutest.

Peale kabeli uudistamist käidi vaatamas Rohuneeme rahnu ning mängiti Rohuneeme puhkealal maastikumängu.

Sama programmi järgi toimus sünnipäev eelmistelgi aastatel, kuid ikka jätkub osalejatel indu ning ettevõtlikkust. Invaühingu ridadesse on lisandunud ka uusi liikmeid, kes on sõbralikult omaksvõetud ning juba aktiivselt ka üritustel osalevad.

Matkarajalt saabudes ootas mängijaid ees jätsiabi auto. Nii suured kui väikesed ühingulised said endale meelepärase jäätise valida ning metsarajal tekkinud tühja kõhtu pisut leevendada seniks, kui valmivad soojad vorstid. Emad katsid maitsvatest suupistetest sünnipäevalaua, isad suitsutasid kala ja grillisid vorste. Lapsed mängisid sportmänge ning puhusid mullitajatest kogu õue sillerdavaid seebimulle täis.

Rohuneemes on tavaks, et korra kuus toimub kabelis ka pühapäevane jumalateenistus. Sellel suvisel pühapäeval ootas rahvas pastor Illar Hallastet. Kuna ilm oli suviselt kaunis, inimesi kirikusse kogunenud väga vähe ning kohe kabeli aia taga õuele kogunenud hulk inimesi, kes samuti pastoriga kokkusaamist ootasid, siis otsustati kaks ettevõtmist ühendada.

Nii saigi 1. juunil aastal 2008 toimuma kõigile asjaosalistele ootamatu intsident, nimelt peeti Rohuneemes maha vabaõhu jumalateenistus. Teenistusel viibisid koos nii eakad külaelanikud, erivajadusega lapsed kui nende vanemad, seega inimesed, kes vajavad väga vaimset tuge ning jumala abi. Meeleolu muutis eriti härdaks väike solist oma õrnade lauluviisidega. Oli vägagi sümboolne, et taoline teenistus sai toimuma nimelt lastekaitsepäeval. Ametliku osa lõppedes söödi veel kõik koos ühingu sünnipäevatorti.

Mida oskakski hing rohkemat igatseda, viibida ühelainsal päeval ekskursioonil, matkal, jumalateenistusel ja sünnipäevapidusöögil, olla sealjuures koos inimestega, kes paremini kui keegi teine maailmas suudavad mõista muret ja vaeva, mis kaasneb haige lapse kasvatamisega, see on tõesti imeline. Tore, et leidub inimesi, kes oma vabast ajast ja vabast tahtest jõuavad organiseerida sedavõrd vajalikke üritusi. Mul on väga hea meel, et Viimsisse neli aastat tagasi invaühing loodi. Tahan tänada kõiki inimesi, kes selle ettevõtmisega seotud on olnud, samuti kõiki toredaid ühingukaaslasi, kes nende nelja aasta jooksul on lähedasteks sõpradeks saanud.

 

Reet Varik, lapsevanem

 

 

 

Emadepäeva kontsert

10.05.2008

 

 

Laupäeval, 10. mail toimus Viimsi Koolis heategevuslik Emadepäeva kontsert, mille tulud lähevad Viimsi puuetega laste suvelaagri organiseerimiseks. Kontserdi korraldajateks olid Viimsi Lions Klubi ning MTÜ Viimsi

Invaühing, toetajaks Viimsi Kool.

Kokku koguti ligi 58 000 krooni, millest ligi 28 000 moodustas kunstioksjoni tulu. Kontsert pakkus publikule suurepärase elamuse, programm oli vaheldusrikas  ja emotsionaalne. Suur tänu esinejatele, kontserdikülastajatele, lahketele annetajatele ning eriline tänu perekond Lilienthalile, kes kinkis oksjonil ostetud Tauno Kangro maali „Unenäod on realistlikud“ Viimsi Koolile.

 

 

 

Jõulud imedeaeg

17.12.2008

 

Öeldakse, et jõulud on imedeaeg. Nii saabus jõulude ajal imeline pakkumine ka meie ühingu jaoks. Novembri lõpus helistas ühingu juhtkonnale kena ja abivalmis inimene Mati Heinsar ning kinkis meie lastele muinasjutulise reisi Jurmala veeparki. Reis sai teoks 17.detsemberil ning selles osales bussitäis erivajadustega lapsi koos vanematega. Bussijuhtideks olid vahvad ning sõbralikud päkapikukuubedes bussijuhid, kes kogu reisi vältel laste tuju üleval hoidsid, kergel käel ratastoolidega ringi manööverdasid ning tagasiteel koguni piduehtes kuuse all lastele kommikotte jagasid.

Jurmala veepargis leidis igaüks endale piisavalt tegemist. Uljamad tuiskasid täispuhutavate tuubidega mööda torusid alla, pisut alalhoidlikumad hulpisid mõnuga rahustavas soojas jões, lastes end veevoolul vabalt kanda. Väiksematele lastele pakkus suurt lusti hullata mereröövilaeval ning suunata üksteisele veekahurite jugasid. Loomukult käidi läbi ka kõik liumäed, mullivannid ning saunad. Suurt elevust tekitas võimalus ujuda välibasseinis ning nautida seega detsembrikuus õues ujumist. Nii väikeste kui suurte lemmik atraktsiooniks kujunes aga kunstlike lainetega bassein.

Seal tundsid kõik ennast võrdselt lastena ning emadki kiljusid nagu väikesed tüdrukud. Teiste rõõmsat hullamist vaadates sai oma positiivse emotsiooni kätte ka Monika, kes tasakaaluhäirete tõttu vette minna ei julge. Monika ema peab suureks edusammuks seda, et tüdruk julges basseini madalamas osas jalutada ning oli rõõmsameelne ning elevil oma suurest reisist! Tagasiteel koju ootasid meid Lidos kaetudud lauad kosutava õhtusöögiga. Isegi söögikoha ettekandjad olid üllatunud võimalusest laud ette tellitud saada, aga just selliste imede osaliseks said meie lapsed tänu Mati Heinsarele.

Täname kõigi meie invaühingu suurte ja väikeste liikmete poolt  härra Mati Heinsart, kes juba suvel toetas meie perelaagrit ja nüüd tegi meile kõigile fantastilise jõuluüllatuse.

On tore, kui on selliseid suure südamega inimesi.

 

Heategevuslik aastalõpuball – ballitraditsioon Viimsi Koolis on taaselustatud!

15.12.2007

 

 

 

15. detsembril anti avapauk Viimsi Kooli kunagise populaarse ballitraditsiooni elustamiseks ning lisaks toredale peole kogus MTÜ Viimsi Invaühing kokku 91 738 krooni. Aitäh kõigile, kes aitasid balli meeldejäävaks muuta!

Heategevuslikule aastalõpuballile oli kogunenud ligi 300 pidulist. Meeleolu oli ülev, esinejad suurepärased ning tantsu ja tralli jätkus varaste hommikutundideni.

Balli eeskava oli  muljetavaldav.

Viimsi Kooli ja Viimsi Invaühingu korraldatud ball andis silmad ette nii mõnelegi professionaalsele ja traditsiooniks saanud ballile esinejate rohkuse ning meeleoluka eeskavaga.

Caty

Balli avasid Cathy Tullkvist ja Mart Sander, kohalolijaid tervitasid lauluga Aleksander Mäeots ja Briti Tartes. Jaan Kolberg esitas vastavalminud filmi delfiiniteraapiast, mida kommenteeris Carmen Mikiver. Balli  külastas ka Rahvusvahelise Delfiiniteraapia Instituudi direktor dr. Viktor Lõssenko, kes andis saali kogunenud pidulistele teada, et MTÜ Viimsi Invaühing on lülitatud ülemaailmsesse delfiiniteraapiaprojekti, mille eesmärgiks on  järjepidevalt projekti lülitatud laste tervist jälgida ning võimaldada senisest väiksemaid ravikulutusi.

Lauluga tervitasid külalisi Viimsi Kooli õpetajad ning koos Viimsi Muusikakooli sümfooniaorkestriga paluti kõiki avavalsile. Ballil esinesid veel Rein Rannap ja Taavi Peterson, Lea Liitma ja Angela Aak, Heiki Mätlik ning Hanna-Liina Võsa.

Balli tõmbenumbrid

Meeleolukaks vahepalaks oli Maido Saare läbi viidud oksjon ning suurejooneline ilutulestik, mida sai nautida otse Viimsi Kooli aatriumist läbi hiigelsuure klaasist akna ning lae.

Enne keskööd astus külalistele ette vallavanem alias Lauri Lagle, kes tegi põhjaliku kokkuvõtte sellest, milliseks tõmbenumbriks peaks lähiaastatel Viimsi vald kujunema ning kui silmatorkavalt Euroopa linnade hulgast silma paistma. Balli üllatajana astus publiku ette vallavanem Urmas Arumäe, kes Mart Sanderi svingorkestri saatel esitas mitu meeleolukat laulu.

Toit liudadelt ei tahtnud lõppeda ning tantsupõrandal hoogsaid tantsupoognaid vihtuv rahvas tantsimist lõpetada ning nii kestis pidu Mart Sandri tempokal juhtimisel varaste hommikutundideni.

Kõik pidulised lahkusid ülevas meeleolus ning lubasid järgmisel aastal taas tulla, kuid siis juba palju suurema seltskonnaga. Viimsi Kooli legendaarsete ballide traditsioon on taas ausse tõstetud!

Täname kõiki, kes peo toimumisele kaasa aitasid: esinejaid, õhtujuhte, Viimsi Kooli ja MTÜ Invaühing korraldusmeeskondi ning ballikülalisi. Rikkaliku laua aitasid  katta Viimsi Lihatööstus, Viimsi Market, Pepe Kala, AS Paljassaare Kalatööstus, Paat ja Riinu Rätsep, restoran Meritäht, Pagaripoisid, Viola Team torditegijad, Põltsamaa Felix AS, Viimsi Kooli II B klassi õpilased, lapsevanemad ja õpetaja Merle. Ilutulestikku aitasid taevasse lennutada RUF EESTI AS ja Aleksander Skripnikov, oksjoniks annetasid oma kunsti Epp-Maria Kokamägi, Talvi Johani, Nora Raba, Stiiv Gregor Skripnikov, toetasid  Tallink,  AS Liviko, AS Eesti Eine, Saku Õlletehas, Fortum, Hill&Knowlton Eesti AS, Viimsi SPA ja Peeter Kukk, Taivo Piller ja AS Shishi ning Jaan Kolberg.

 

 

Jõulupidu
09.12.2007

 

9.detsembril pidasime kõik koos jõulupidu. Viimsi Peokeskuse saali oli kogunenud nii palju inimesi, et enamus isasid jäi püsti seisma. Sel moel oli neil aga väga hõlbus oma perede eest hoolt kanda; kohvi ning mahla pakkuda, kooke ning mandariine kohale toimetada ning ka omavahel meestejuttu puhuda. Kõige pisemad meie seast jooksid päkapikumütside väludes elevalt ringi, uudistades koogiletti ning esinejate pille. Muusikalist jõulumeeleolu olid tulnud pakkuma Pirita Majandusgümnaasiumi laulustuudio Marika Uusi juhendamisel. Tütarlaste kaunid hääled tekitasid härda pühadetunde, mis ka pisikestele päkapikkudele hinge läks ning kallistuste kujul endale väljundi leidis. Siis aga saabus jõuluvana ning pisikesed pagesid häbelikult emmede-isside sülle. Jõulutaati polnud aga kellelgi mõtet karta. Luuletused olid korralikult peas ning häbelikumad said kingi kätte ka pika pai eest. Meie heategevusüritustelt juba teada-tuntud kaunite häältega laululapsed võlusid loomulikult ära ka vana habemega mehe.


Kokandusõhtu

30.11.2007

 

30.novembril koguneti taas Viimsi koolis. Sel korral oli üritus mõeldud vaid täiskasvanutele ning kavas oli kokandusõhtu, millega tähistati saabuvate jõulude algust. Eks teab igaüks oma kogemustest, millist psühholoogilist abi ja tuge on võimalik koguda  „köögijuttude” käigus. Sellises vabas ning loomulikus keskkonnas avanevad nii mõnedki kinnisemad natuurid, sest kaassuhtlejateks on avatud südamega ning arusaajad inimesed. Loomulikult valmis hingepuistamise käigus ka lauatäis maitsvaid hõrgutusi Seekordsel küpsetamisel osalesid esmakordselt ka isad, sest öeldakse ju, et mehed on ka köögis

väga osavad.

Kuna eelnevalt oli meeskonnad juba koostatud, ei jäänudki üle muud kui usinasti pliidi taha asuda. Jaagu ja Riina eestvedamisel valmis mahlakas ja maitsev forell, Ene oma toimkonnaga tegi selle juurde väga maitsva salati, mille koostises olid isegi mustikad ja melon. Merikese meeskond küpsetas mahlaka kana-aedvilja piruka ja Angelika oma seltskonnaga magustoiduks  jõululikult lõhnavad ahjuõunad.

Kui toidud valmis, ei jäänudki muud üle kui katta ilus jõululaud, soovida üksteisele ilusat advendiaega ja nautida valminud hõrgutisi.

 

Isadepäev

12.11.2007

 

Vaatamata sellele, et meie ühtehoidev pere kohtub kaks korda nädalas Viimsi SPA ujumistundides, tekib ometigi ikka ja jälle tahtmine midagi koos ette võtta. Nagu möödunud aastalgi, tähistasime isadepäeva Viimsi kooli suurepärases puutöökojas meisterdades. Õpetaja Sulev Ennomäe oli meie jaoks varunud eripalgelist puitmaterjali.

Teostamata jäänud meisterdamisideed kripeldasid hingel juba möödunudaastasest üritusest saadik. Et töövõttedki polnud ununeda jõudnud, siis algas isadepäev vägagi lennukalt. Peagi nägi kooli puutööklass välja nagu päkapikkude töötuba. Poisid lõikasid välja puunuge, mõõkasid, sõjakirveid ning koguni ühe vägeva raketi. Isad valmistasid põhiliselt praktilisemat laadi puust köögitarbeid. Emad seevastu lasksid oma ilumeelel ning fantaasial lennata; üks usin ema valmistas puust seinakella, teine kauni ja hapra lilleredeli ja nii edasi, just nii nagu kellelgi fantaasiat jätkus.

Isadepäeva meisterdamine kestis neli tundi. Selle ajaga valmis nii palju põnevaid asju, et neist saaks lausa näituse kokku panna. Samas jõuti ka omavahel suhelda, kohvi juua ning kaasavõetud kooke degusteerida.

 

MTÜ Viimsi Invaühingu heategevusball Viimsi Koolis

22.11.2007

 

15. detsembril korraldavad MTÜ Viimsi Invaühing koostöös Viimsi Kooliga heategevusliku aastalõpuballi toetamaks Viimsi valla erivajadusega lapsi. Heategevuslikul ballil kogutakse raha võimaldamaks puuetega lastel 2008.a. suvel sõita Krimmis asuvasse Rahvusvahelisse Delfiiniteraapia Instituuti, kuhu võetakse ravile ainult arstilt suunamiskirja saanud lapsi.

 

Projekt „Delfiiniteraapia erivajadusega lapsele” käivitus aastal 2006, mil 23.septembril korraldatud heategevuskontserdiga kogunes algatuse toetuseks 270 000 krooni. Sponsorite abiga koguti ka ülejäänud vajaminev raha ja haigete laste lootus pääseda delfiiniteraapiasse täitus. Arstide sõnul tuleb delfiiniteraapiat külastada aga paaril järjestikusel aastal, et tulemused oleksid püsivad ning saavutatav efekt suurem. Et minna ravile aastal 2008, tuleb kohad broneerida juba käesoleva aasta sees.

 

„Võime kinnitada, et eelmisel aastal kogetu ületas kõik laste ja lastevanemate lootused. Lisaks delfiiniteraapiale oli lastel ja neid saatvatel vanematel võimalik osaleda ka mitmetel teistel teraapiasessioonidel; saadav ravi oli mitmekülgne ning andis laste jaoks väga häid tulemusi. Seetõttu soovime lastele, seda neile nii palju andnud võimalust, uuesti pakkuda,“ sõnas delfiiniteraapia projektijuht Sirje Kauts.

 

15. detsembril toimuva balli peaesinejaks on orkester Bel Etage Mart Sanderi juhtimisel. Ball tõotab tulla väga üllatusesinejate rohke. Ballile oodatakse inimesi, kes peavad lugu heast muusikast, meeldivast seltskonnast ning kes ei pea paljuks anda omapoolne panus puuetega laste unistuste täitumiseks.

 

„Tänavusele rahakogumisele pani oma õla alla Viimsi Kool, kes pakkus välja idee teha seekordne heategevuslik üritus ballina. Seda enam, et aastatega on Viimsi Kooli aastalõpuballid kujunenud meeldejäävateks üritusteks, millel osaleb alati palju Viimsi valla rahvast ning mida suure põnevusega oodatakse,“ kommenteeris heategevusballi MTÜ Viimsi Invaühing juhatuse esimees Jana Skripnikov.

 

15. detsembril toimuva heategevusliku aastalõpuballi pilet maksab 300 krooni, kuid igasugune suurem toetus ja abi on teretulnud. Kogu balli tulu läheb laste teraapia heaks. Kõik esinejad ja teised balliga seotud inimesed teevad seda heatahte korras.

 

 

Lisainformatsioon:

 

Sirje Kauts

Juhatuse liige

delfiiniteraapia projektijuht

56 605 672

sirjekauts@piritavak.ee

 

Jana Skripnikov

MTÜ Viimsi Invaühing juhatuse esimees

50 59 388

jana@portofpaldiski.ee

 

Viimsi puuetega laste unistused täitusid

15.09.2007


2006. aasta septembrikuus korraldas MTÜ Viimsi Invaühing Viimsi kooli aulas heategevusliku kontserdi „Lootus ja armastus”, mille eesmärk oli koguda raha Viimsi valla puuetega laste delfiiniteraapiaks. Kontsert oli väga menukas ning lapsed said delfiiniteraapias vapustava kogemuse. Sel aastal on kavas sarnast heategevuslikku üritust korrata ning Viimsi kooli ja MTÜ Viimsi Invaühing koostöös tehakse 15. detsembril suurejooneline heategevuslik aastalõpuball.

 

Miks ja kellele delfiiniteraapiat vaja on?

Delfiiniteraapia imepärane abi seisneb ultrahelisagedusel võngete kiirgamises, mis stimuleerib ajutegevust, suurendab aju aktiivsust ning vastuvõtlikkust uute oskuste omandamisel. Teraapia abil on võimalik aidata autistlikke, Downi sündroomi põdevaid ning lihasdüsdroofiahaigeid lapsi. Teraapia tagajärjel paraneb liikumis-, mõtlemis- ning kõnevõime ning tasakaalustub närvisüsteem. Delfiiniteraapia toimus 2007. Aasta suvel Krimmi teraapiabaasis ning sellest võttis osa 21 last. Igaühe individuaalsest haigusloost lähtuvalt koostati raviseanss, mille juures viibis ka pediaater ja delfiinitreener. Laps ujus kas vees või istus basseiniäärel ning suhtles treeneri abil delfiiniga. Teraapial osalenutega tegeles rahvusvahelise  delfiiniteraapia instituudi juhataja dr Viktor Lõssenko isiklikult. Rahvusvaheliselt tunnustatud doktor rõõmustas kogu oma meeskonnaga, et eestlastel oli võimalik sõita Krimmi ning et teraapia andis juba esimesel korral niivõrd positiivseid kogemusi. Selleks aga, et saavutada maksimaalsed tulemused puuetega laste enesetunde paranemisel, on vaja seansse korrata.

Viimsi kool taastab aastalõpuballi traditsiooni.

Puuetega laste pered ning nende tugiisikud, kes kord juba kogenud teraapia äärmiselt positiivseid tulemusi, on võtnud eesmärgiks sõita järgmisel suvel taas Krimmi ning soovivad kindlasti ka sel aastal koguda heategevuse abil raha. Väärt mõttele pani oma õla alla Viimsi kool, kes pakkus välja idee teha seekordne heategevuslik üritus ballina. Seda enam, et aastaid tagasi olid Viimsi kooli aastalõpuballid kujunenud ehedaks ja ainulaadseks traditsiooniks, milles osales suur hulk vallarahvast ning mida alati suure põnevusega oodati. Kokkulepped ballil esinejatega on juba sõlmitud ning hea meel on esimest korda laiemale avalikkusele välja hõigata info, et heategevuslik aastalõpuball toimub sel aastal Viimsi koolis

15. detsembril. Õhtu peaesineja on orkester Bel Etage galantse Mart Sanderi juhtimisel ning näha võib mitmeid üllatusesinejaid. Ballile oodatakse Viimsi valla elanikke, kes peavad lugu heast muusikast, meeldivast seltskonnast ning kes ei pea paljuks anda omapoolne panus puuetega laste unistuste täitumiseks.

USKUGE NII MUUDATE MAAILAMA PAREMAKS MEIE KÕIGI JAOKS!

Täname siinkohal ka firmasid, kes 2007. aastal delfiiniteraapia projekti toetasid: Pakterminal AS, Estonian Air, Abraset OÜ, Scanweld AS, Fortum AS, Redlink OÜ, Toom Kauplused, Liviko AS, Estella Taimekujundus, Brec Kinnisvara AS, Uniprint AS, Elektritsentrum AS, Dharma AS, Eesti Liikumispuuetega Inimeste Liit ja mitmed eraisikud.

 

Invaühingu lapsed käisid Vembu-Tembumaal

27.08.2007

 

Viimsi Invaühingu lapsed ootasid Vembu-Tembumaale minekut terve aasta ja kui saabus augustikuu viimane laupäev, siis oligi kaua oodatu käes.

Invaühingul on välja kujunenud oma kindlad lemmiküritused kogu aasta vältel. Vembu- Tembumaa ühiskülastuse kõrval on nendeks meisterdamine Viimsi uue kooli puutöökojas, vanematele mõeldud kokandusõhtu, koolivaheaja lauamängupäevad, suve- ja talvelaagrid, jõulupidu ning Invaühingu sünnipäev koos maastikumängu ja piknikuga. Lisaks kohtutakse kaks korda nädalas Viimsi SPA ujulas, osaletakse Harju puuetega inimeste koja spordipäevadel, korraldatakse koolitusi ning teabepäevi. Üritusi on tehtud ka Viimsi SPA thalasso-saunas ning Viimsi spordihallis.

Võimalusi kokku saada on piisavalt ning tüdinenud pole veel keegi. Vembu-Tembumaa külastus on kahtlemata laste meelisüritus. Sellel suvel jäi osavõtjate arv eelmiste aastatega võrreldes väikseks, sest rühm lapsi viibis samal ajal koos perega Krimmis delfiiniteraapias. See jättis osalenutele sügava mulje ning kogu projekti võib üliõnnestunuks nimetada.

Mis aga Vembu-Tembumaa eeliseks on? Kindlasti võrratult palju tegutsemisvõimalusi igas vanuses ning eri arengutasemega lastele. Ka meie vaimupuudega lapsed leiavad endile sobilikku tegevust ning sulanduvad ühtsesse mängumöllu. Emadel- isadel on võimalik omavahel jõudu katsuda, lastega kaasa trallida või basseiniserval päikest võtta ja lõõgastuda.

Lõunasöögiks kogunesime ühise piknikulaua äärde, degusteerisime üksteise küpsetisi, grillisime vorste ja tegime plaane algavaks sügiseks. Pärast sööki jõuavad lapsed veel paar tundi lustida ning juba ootabki väravas buss.

Vaatamata eesootavatele huvitavatele ettevõtmistele pesitseb laste hinges juba igatsus külastada taas Vembu-Tembumaad.

 

Invaühingu IV suvelaager Peipsi ääres

30.07.2007

 

Vanas kaevurite puhkekeskuses Peipsi järve põhjakaldal Uuskülas said 23.–26. Juulini taas kord kokku Viimsi Invaühingu vanad ja noored.

Oma suvelaagrit peame alati pereüritusena. Sel aastal saabus laagrisse 14 peret, kelle aega aitasid sisustada psühholoog, massöör, käsitöö- ja tantsuõpetaja ning neli kasvatajat.

Vaatamata ajutistele vihmasabinatele toimus ühisel õuel ning katusealustes pidev toimetamine. Valida sai mitmete tegevuste vahel ja iga väike ning suur leidis midagi just enesele sobilikku.

Hommikud algasid õpetaja Maido korraldatud võimlemisega ja tema juhtimise all päevad tantsimisega ka lõppesid. Kui lapsed enam tantsida ei jõudnud, siis jätkasid isad-emad ning lõbu kestis kaugelt üle südaöö.

Õpetaja Sulevi käe all valmisid põnevad looduslikust materjalist meisterdused. Vooliti erikujulisi oksi, valmistati vibusid ning nooli, meisterdati kadakast kaelamedaljone. Medaljoni väljasaagimine ning siledaks lihvimine pani proovile ka isade käteosavuse.

Need, kelle käed noaga vestmiseks veel piisavalt osavad polnud, valmistasid samal ajal värvikaid liivapilte, maalisid ning lakkisid lamedaid kive. Kärsitumad said töö ruttu valmis ning asusid kasvataja Maire juhendamisel mängima huvitavaid viskemänge.

Sel ajal, kui suured psühholoog Marje juures grupiteraapias viibisid, ehitasid väikesed rannas liivalosse, mille kaunistamisel kasutasid loovusest pakatavad lapsed kõikvõimalikke mereande. Samuti oli neile avatud lauamängude jaoks ühine tuba.

Õhtuse programmi moodustasid sauna- ja grilliõhtu, värske suitsukala söömine ning juba eespool mainitud lõputu tants.

Kui muidu valitses laagris üleüldine puhkemeeleolu, siis üks inimene praktiliselt kogu aeg töötas ning seejuures veel siseruumides. Selleks oli meie hellade käte ja osavõtliku jutuga massöör Kai. Tema osavus muutis nii mõnegi vaevatud selja sirgemaks ning näo rõõmsamaks.

Selle toreda laagri eest tahaks tänada korraldajaid Janat ja Merikest.

Erilised tänud kuuluvad aga, Viimsi vallavalitsusele, Mati Heinsarele ning Viimsi Lions Clubile, kelle rahalisel toetusel laager toimus.

Aitäh kõigile abilistele ning laagrilistele toreda aja eest. Üheskoos saame üle kõikidest raskustest!

 

 

 

Talvepäevad Kõrvemaal

5.veebruar. 2007

 

 

 

Meie talvine perelaager oli planeeritud 3.-4. veebruariks Kõrvemaa Suusa- ja Matkakeskuses. Jaanuaris saime teada rõõmustava uudise, et Hasartmaksu Nõukogu toetab Viimsi puudelaste talviseid rehabilitatsioonipäevi.

Probleemiks number üks jäi aga ikkagi lume puudumine. Igati vastutulelik Kõrvemaa keskuse personal lubas toetada ja aidata iga ilmaga ürituse kordaminekut. Lume puudumise korral oleks meie lapsi oodanud matkarajad, ATV-sõit, vibulaskmine ja muud vahvad tegevused. Meie õnneks lubas ilm rõõmustada lume saabumise üle. Kõrvemaa baas suudab majutada  31 inimest ning 3.veebruari lõunaks said kõik need täidetud Viimsi peredega. Lapsed said koos isadega uljalt lumesaanisõitu teha. Eemale ei suutnud hoida ka mitmed emad. Edasi suunduti suusaradadele. Seal tõdesime, et just isadel jääb viimane suusasõit kaugesse lapsepõlve. Tore oli vaadata entusiastlikke isasid–emasid suusarajal pere noorimatega sammu pidamas. Nooremad või liikumisraskustega lapsed veetsid samal ajal aega kelgumäel. Õhtul toimusid perekondade vahel viktoriin ja mõistatusmängud. Lapsed said joonistada – meisterdada ja lauamänge mängida. Käidi ka veel ühiselt saunas ja nii mõnigi põnn oleks hea meelega peale saunamõnusid kasvõi pimedas uuesti suusatama tormanud. Pühapäeva hommikul jõudsid virgemad juba enne hommikusööki suusatiiru ära teha. Kuni lõunani ei tundnud keegi igavust. Laagriliste päralt oli ruumikas seminariruum, nii et kui 2-3 tundi õues võhmale võttis, oli alati võimalus tuppa tulla ja sõbraga väike mängutuur teha. Kell kaks pealelõunal oli emadel tegemist, et õhetavaid pereliikmeid bussi koguda ja alustada teekonda koju.

Selliseks meie aasta siis kujunes – palju sporti, mänge, ühiseid teejoomisi. Ühingu liikmeid on sellised üritused tihedalt kokku sidunud. Samuti tänu ühistele ujumaskäimistele, mis toimuvad Viimsi Vallavaitsuse poolt rahastatuna kaks korda nädalas Viimsi SPA ujulas.

Tänu ühisüritustele on ühinguliikmete vahel kujunenud välja kindlad sõpruskonnad, kes omavahel ka perekonniti läbi käivad.

Nüüd teeme plaane juba uueks ja kindlasti sama tegusaks aastaks.

 

Jõulupidu

16.detsember 2006

 

Ilusal talvepäeval koguneti ühisele jõulupeole Piilupesa lasteaeda. Pidu toimus lustakat teatrietendust vaadates, sportlikult aega veetes ja rikkaliku laua taga maiustades. Peolt lahkudes oli igal lapsel  kaasas  jõuluvanalt mahukas kommikott.

 

Isadepäev

11.november 2006

 

Isadepäeva tähistasime Viimsi uues koolis, kus isad said koos lastega kooli uhkes puidutöökojas meisterdada, kus Viimsi kooli puutöö õpetaja kõigile õpetusi ja kasulikke näpunäiteid jagas. Kui esialgu oli plaanis, et isad-lapsed meisterdavad ja emad katavad seni laua, siis tegelikkuses ei suutnud emadki oma käsi supermoodsatest tööpinkidest eemale hoida. Paari tunni meisterdamise tulemusena valmisid lõikelauad, pannilabidad, puureljeefid, salvrätikuhoidja, ajalehehoidja, kell ja hulgaliselt puunuge. Emade poolt kaetud laud söödi hooga lagedaks- eks töötegemine teeb ikka näljaseks ka!

 

Emad kokkamas

 

 

Eelnevalt olid moodustatud meeskonnad soolase, värske, magusa ja eelroogade valmistamiseks. Keetmise-küpsetamise vahele räägiti elust ja lastest, jagati ühiselt rõõme ja muresid. Eks naised teavad, et köögis avanevad ka kõige kinnistemate keelepaelad. Kui toit valmis, kaeti laud ühiseks  pidulikuks õhtusöögiks.

 

Mängudepäev

28.oktoober 2006

 

Oktoobri lõpus  leidis aset järjekordne lõbus mängudepäev “Piilupesa” lasteaias, kus mängiti taas lemmikuteks kujunenud mänge.

Joogatund

26.oktoober 2006

 

Kõigile huvilistele viis Speli Kõuhkna Päevakeskuse saalis läbi joogatunni. Enne võimlema asumist rääkis õpetaja enda seljaprobleemidest ja oma tulekust joga juurde. Mälestuseks kinkis ta kõigile osalejatele Kuldsete Lintide CD, kus ta ise solist on olnud. Räägiti joogast ja elust, joodi teed ja prooviti hõrgutavaid juustuküpsiseid.

 

Üldkoosolek

24.oktoobr 2006

Toimus üldkoosolek Päevakeskuse saalis.

Koosolekul tegi ühingu liige Sirje Kauts lühikokkuvõtte delfiiniteraapia projektist. Märkis ära, et projekti toetuseks heategevuslik kontsert oli edukas ja kordaläinud. Räägiti  veel plaanis olevatest üritustest ning tutvustati ka  uusi liikmeid.

 

Delfiiniteraapiaga ühineb uusi abivajajaid

26.september 2006

 

MTÜ Viimsi Invaühingu algatatud delfiiniteraapia projektiga soovib ühineda uusi puuetega lapsi, mis on kasvatanud projekti eelarve kavandatust suuremaks.

Hoolimata sellest, et annetajate abiga on kogutud 270 000 krooni, ei piisa sellest siiski veel kõikide abivajajate aitamiseks. Viimsi vallavalitsuse sotsiaalameti lastekaitsespetsialist Sirje Kauts ütles, et seoses soovijate arvu kasvuga ja ravihindade tõusuga saab järgmisel kevadel ravile minna vaid kümme last, vaja oleks saata aga 18.

«Oleksime headele toetajatele väga tänulikud,» ütles Kauts. Invaühing on väga tänulik ka edaspidise abi eest.
Lapsi saab toetada, annetades arveldusarvele 221026358968 Hansapank, MTÜ Viimsi Invaühing, selgituseks «Delfiiniteraapia».

Invaühing plaanib saata järgmisel suvel abivajavad lapsed delfiiniteraapia seanssidele Krimmis Jevpatoria linna lähedal paiknevasse Donuzlavi raviasutusse, kus teraapiat viib läbi rahvusvaheline delfiiniteraapia instituut. Delfiinid saavad aidata autistlikke, ajuhalvatuse ja Downi sündroomiga lapsi, samuti häbelikke lapsi ning neid, kes kannatavad voodimärgamise all.

23. septembril toimus Viimsi Koolis heategevuskontsert «Lootus ja armastus» delfiiniteraapia toetuseks, kus esinesid

mitmed nimekad artistid – Dave Benton, Noorkuu, Rebecca Kontus, Maarja-Liis Ilus ning valla oma laululapsed. Kontserti juhtisid Hannes Võrno ja Cathy Tullkvist, külastajaid oli ligi 600.

kontsert4

Annetusi tegid nii eraisikud kui ka firmad. Eraisikute annetused jäid saja ja 5000 krooni vahele. Firmadest toetasid invaühingut Bona Furniture, Hawaii Ekspress, Fortum, KC Grupp, LTT, Selteret, Fertilitas, Emerand Kinnisvara, OÜ Konesko Autotarvik, Ideeklaas, AS Vennad-Dahl, Pakterminal, Shishi, Tallinna Vesi, Viru Vara kinnisvara, A&O Toitlustus, Liviko, Miiduranna Sadam, OÜ Jussi Grupp, AS Grape, Ehitiste Riskihalduse OÜ ning Viimsi Kool ja Viimsi Vallavalitsus. (VT)

 

 

Lõbus päev koos Vembu ja Tembuga

26.august 2006

 

Atraktsioonidepargi üritus on eriti tänuväärt selle tõttu, et sobib suurepäraselt ka vaimupuudega lastele. Vembu-Tembumaal tohib olla märg, must ja lärmakas, seal on see lausa norm. Eestis on see võib-olla üks väheseid kohti, kus lapsed ei pea ennast ahistatuna tundma. Kogu perega koos möödub päev veelgi lõbusamalt.

 

 

Suvelaager Viljandimaal

21.07.2006

 

Juba traditsiooniks saanud suvelaager toimus sel aastal 17.juulist -20.juulini Sammuli puhkekülas. Laager toimus projekti „Rehabilitatsioonipäevad 2006“ raames. Nagu ikka olid laagris kaasas 3 pedagoogi “Piilupesast”, psühholoog Kulla Mänd ning sel aastal uustulnukatena tantsuõpetaja, kunstiterapeut ning massöör. Neli päeva möödusid lennates kõikvõimalikes tegevustes, ratsutamas käies ja ujudes. Sel aastal osales laagris rekordarv isasid. Eriti tänu laagritele on stabiilselt suurenenud ühingu liikmete arv.

Üldkoosolek

16.juuni 2006

Suvine koosolek toimus vanurite päevakeskuses, mille ruume me samuti tasuta kasutada tohime. Koosolekul valit ühingule logo, tutvustati projekti „Rehabilitatsioonipäevad 2006“ raames toimuva perelaagri päevakava ja kohapealseid vabaaja veetmise võimalusi. Üldkoosolek võttis ühehäälselt vastu 2005.  majandusaasta ja revisjonikomisjoni aruande. Tutvustati delfiiniteraapia projekti.

 

MTÜ sünnipäev

4.juuni 2006

 

Sünnipäevapeo korraldasime Rohuneemes Merikese koduaias. Perekond Ennomäed tutvustasid Rohuneeme kabelit, mida nad hooldavad, käisime ka  Rohuneeme Rahnu imetlemas. Reet korraldas terviserajal huvitava orienteerumismängu .Ühiselt mängisime kriketit, puhusime seebimulle, grillisime vorste, sõime sünnipäevatorti, nautisime koosolemist, tegime plaane suvelaagriks.

 

Spordipäev Viimsis

28.mai 2006

 

Viimsi Spordihallis toimus spordipäev. Kohal oli neli sulgpallitreenerit, kes andsid nii  lastele kui täiskasvanutele  sulgpalli algõpetust. Kogenud treenerite käe all said kõik tunda eduelamust, kaasaarvatud liikumispuudega Enn, kes mängis istudes üks-ühe vastu Eesti kunagise paljukordse tšempioni Enn Tartoga.

Treenerite kommentaar üritusele kõlas: “Tore oli! Teie lapsed ei erine millegi poolest teistest!”

Tegusa päeva lõppedes olid kõik väsinud aga õnnelikud.

 

 

Spordipäev Keilas

19. märts 2006

 

Keila Tervisekeskuses toimus Harju PIN-i korraldatud spordipäev, kus  osales ka grupp meie liikmeid.

 

Mängudepäev

22.märts 2006

 

Juba teist aastat toimus “Piilupesa” lasteaias koolivaheaja puhul lauamängude mängimise päev. Lasteaial on rikkalik mängudepagas, mida lahke lasteaia, pere meile kasutada annab. Sealt leiab meelepärast nii väike kui suur.

Mängudepäev algab rahulikult mängides ja suupisteid proovides. Mingil hetkel aga lapsed väsivad ühe koha peal istumisest ja suunduvad möllama spordisaali. Lapsevanemad
mängivad aga ennastunustavalt edasi, kuni saabuvad õhetavad ja janused lapsed ning
nõuavad juua ning tunnustust.

Oli üks tore kevadpäev, millest igaüks sai kaasa toreda elamuse.

 

 

Üldkoosolek

7.02.2006

 

Seekord toimus üldkoosolek  Haabneeme lasteaia “Piilupesa” söögisaalis. Lasteaias seetõttu, et sealne armas rahvas annab ruume tasuta kasutada